İPhone’dan Android Cihaza Veri Aktarma

Bırakmaya karar verdiyseniz iPhone arkasından Android’e sıçradığınızda, tüm verilerinizi bir telefondan diğerine nasıl aktaracağınızı merak ediyor olabilirsiniz. İOS’tan Android’e veya Android’den Android’e herhangi bir telefon için tamamen geçerli ve evrensel bir yöntem olmasına rağmen birçok üretici, geçişi yapmak için kendi uygulamalarını sunar. Verileri iOS’tan iOS’a kopyalayacaksanız, iCloud yedeklemelerini kullanacaksınız.

Başlamadan önce, verileri taşıyabilmek için minimum gereksinimleri karşıladığınızdan emin olmalısınız. İlk olarak, her iki cihaza da erişebilirsiniz ve bunlar açılır. Sonra, Wi-Fi ve internet bağlantısı var. Son olarak, Gmail hesabı .

Bir Gmail hesabına sahip olan ikincisi, Google hizmetlerine eriş ve Play Store’dan uygulama indirebilirsiniz. Yani, bir tane olmaması durumunda, oluşturmaya gittiğinizde, kullanıcı adının ne olacağını iyi seçin.

Tüm bunlar kontrol altındayken, bir sonraki adım Google Drive iPhone’unuzdaki uygulama. Ardından Gmail hesabıyla giriş yapın ve ayarlara gidin. Orada bir yedekleme yapma seçeneği göreceksiniz. Bu seçenek, fotoğraflardan videolara, takvim etkinliklerine ve hatta Google bulutundaki iCloud’da sahip olabileceğiniz kişilere kadar tüm verilerinizin bir kopyasını oluşturur. Bu işlem, sahip olduğunuz veri miktarına bağlı olarak az çok sürecektir.

Mantıksal olarak, en fazla işgal edebilecek fotoğraf ve videolardır, bu nedenle tavsiyemiz sınırsız alan seçeneğini aktif tutmaktır. Bu, dosyalarda hafif bir sıkıştırma ve optimizasyon uygular, ancak orijinali tutmanın sizin için bir öncelik olmaması daha ilginçtir. Çok sayıda fotoğraf olmasaydı, her zaman ücretsiz hesap tarafından sunulan 15 GB alandan yararlanabilirsiniz.

[adinserter bloğu = ”1 ″]

Google Drive’daki bu ilk yedekleme tamamlandıktan sonra, verileri Android telefona aktarmanın zamanı geldi. Hayal edebileceğiniz gibi, işlem telefonu başlatmak kadar basittir ve yapılandırma sihirbazında bir yedekten geri yükle . Bu, Drive’da olası mevcut kopyaları arayacaktır.

Birkaç dakika içinde iPhone’dan yeni Android telefona mükemmel bir şekilde taşınan tüm verilerinize sahip olacaksınız. Kopyalanmayacak tek şey uygulamalar olacak, ancak Android sürümleri olabilir. Bu yüzden Play Store’a gidip manuel olarak indirmeniz gerekecek.

Verilerinizi Android’den iOS’a aktarma

Daha önce olduğu gibi aktarma Android telefondan iPhone’a veri çok basit. Tüm yapman gereken iOS’a taşı uygulamasını indirin Android cihazınızda. Daha sonra, iPhone, Android telefonun bağlanacağı bir Wi-Fi ağı oluşturacak ve seçtiğiniz tüm verileri aktarmaya başlayacaktır, çünkü bir telefondan diğerine aktarmak istiyorsunuz.

Birkaç dakika içinde, toplam süre sahip olduğunuz verilere bağlı olacaktır, yeni iPhone’daki tüm bilgilerinize zaten sahip olacaksınız ve manuel normlarda zaman kaybetmeden toplam normallikle kullanabilirsiniz.

Ekstra: WhatsApp mesajlarının iOS’tan Android’e veya tersi nasıl aktarılır

Fone

Buna dikkat edin, çünkü bu sizin veya verilerinizin bir işletim sisteminden diğerine aktarılmasına yardımcı olacağınız kişi için çok önemli olabilir.

Android’den Android’e veya iPhone’dan iPhone’a veri aktaracaksanız, çok basit, yedeklemeyi Google Drive veya iCloud’da yaparsınız ve sadece yeni cihaza geri yüklemeniz gerekir ve hepsi bu. Ancak, farklı işletim sistemleri arasında olduğunda ne olur, çünkü üçüncü taraf uygulamalarına başvurmanız gerekecektir.

Basit bir internet araması size farklı seçenekler sunacaktır, ancak önerimiz Dr.Fone. Ücretli bir uygulamadır, ancak ücretsiz indirildi . Bir kez Sosyal Uygulamayı Geri Yükle seçeneğine ve ardından WhatsApp mesajlarını Geri Yükle seçeneğine gidin. Her iki cihaz da bilgisayara bağlıyken, sadece hedef mobil cihazını kontrol etmek ve tüm sürecin bitmesini beklemek önemlidir.

Hazır, şimdi evet, tüm verilerinizi bir telefondan diğerine taşıdınız. Yine de, hoş olmayan sürprizler getirmemek için eski akıllı telefonunuzu silmeden veya yeniden başlatmadan önce iyi kontrol edin.

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın