Android Telefonlarda Fotoğraf, Video ve Dosya Gizleme

Android cihaza sahipseniz büyük ihtimalle dosya gizleme gibi bir özelliği yoktur. Ancak gizlemeniz gereken fotoğraflar, dosyalarınız olabilir ve doğal olarak çözüm içerisinde olabilirsiniz. Bazen telefonunuz başka kişilerin eline geçebilir ve size özel olan resimleriniz dosyalarınız açıldığı için içiniz rahat etmeyebilir. Tedirgin bir şekilde özelinize girilecek mi şeklinde bekleyiş içerisinde olmanıza gerek yoktur. Aklınızda olan diğer sorulardan biri de indireceğiniz saklama uygulamaları ne kadar güvenilir ya resimlerinizin başınıza bir iş gelirse diye şüphe içerisindeyseniz sizlere güvenilir uygulamaları ya da uygulama gerekmeden saklama alanını nasıl gerçekleştireceğinizden bahsedeceğiz.

Dosya Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır?

Android cihazınızı birinin almasında rahatsız oluyorsanız bu durumu çözmek için, özelinize dokunulmaması için uygulama indirmeden yapabileceğiniz yöntemden bahsedelim.

Uygulamasız Dosya Gizleme İşlemi

Uygulamasız dosya gizleme işlemini yapmak için ilk önce dosyalarıma tıklıyorsunuz sonra gizlemek istediğiniz dosya seçimini yapın ardından dosyanın üzerine gelerek ‘Yeniden Adlandır’ butonuna tıklayınız. Mesela oyun adında bir dosyaya sahipsiniz bu dosyanın sonuna gizlemek için ‘ . ‘ işareti kullanın ve ardından anlamsız bir isim yazarak kaydedin, bu dosya artık çalışmayacaktır ve dosyanıza kimse giremeyecektir. Sonra ise nokta koymadan önce olan adını geri yazarak dosyanızı yerine getirmiş olursunuz. Fakat şunu da belirtelim ki bu işlem klasör isimleri için geçerli olmamaktadır.

Uygulamasız Fotoğraf Gizleme İşlemi

Uygulamasız yöntem istiyorsanız yine aynı şekilde dosyaya giriyorsunuz, seçmek istediğiniz resmi seçiyorsunuz ardından yeniden adlandıra basıyorsunuz. Nokta işaretinden sonra adını istediğiniz şekilde değiştiriyorsunuz örnek olarak manzara.45wekd gibi bu şekilde resim açılmıyor sonra ise açılmasını istediğiniz şekilde yapıyorsunuz ve açılıyor. Örnekte verdiğimiz gibi manzara.45wekd yazdığınızda noktaya kadar silip geri getiriyorsunuz.

Uygulamalı Fotoğraf Gizleme

Uygulamasız fotoğraf gizleme size uğraştırıcı geliyor ve sürekli yapamam diyorsanız kısa bir işlem ile gizleyebilirsiniz. KeepSafe Fotoğraf Kasası- Resim ve Videoları Gizle Uygulamasını indirerek fotoğraf saklama alanınızı oluşturabilirsiniz. Güvenilir uygulama olarak en popüler olan bu uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirerek kullanabilirsiniz.

Uygulamalı Dosya Gizleme

Android cihazınıza uygulama olarak Nova Launcher Dosya Gizleme Uygulamasını indirerek dosyalarınızı gizleyebilirsiniz. Bu uygulamada dosya gizleme için en çok indirilen güvenilir bir uygulamadır.

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın