Android Chrome Uygulaması İçin İpuçları ile Kullanım Kolaylığı

Android Chrome tüyoları sayesinde Android işletim sistemine sahip kişiler daha verimli bir şekilde Google Chrome kullanabilecekler. Bildiğiniz üzere Android telefonların neredeyse tümünde Google Chrome uygulaması yüklü olarak gelmektedir. Tarayıcı üzerinden bilgisayarda gerçekleştirebildiğimiz çoğu işlemi de gerçekleştirdiğimiz için uygulamayı kullanmak mantıklı olabiliyor. Fakat birçok kişi Chrome’un Android sürümündeki tüm özelliklerini bilmediği için farklı alternatif tarayıcılara yönleniyor. Sizlere bu yazımızda Chrome tarayıcısını daha ayrıntılı kullanabilmeniz için püf noktaları anlatacağız. Android Chrome tüyolarını alt başlıklardan okumaya devam edebilirsiniz.

1 1 - Android Chrome Tüyoları ile Kullanım Kolaylığını Yakalayın

Android için Google Chrome uygulamasında kullanım kılavuzu ve yardım alanında birçok ipucu sizlere sunulmaktadır. Fakat bu ipuçları bazen uzun yazılar eşliğinde size sunuluyor ve lazım olacak bilgileri almak uzun sürebiliyor. Bunun farkında olduğumuz için sizlere bilgileri en kolay ve sade bir şekilde sizlere vereceğiz. Basit tüyolar sayesinde siz de telefonunuza yüklü gelen bu uygulamayı daha verimli bir şekilde kullanabileceksiniz.

Android Chrome Tüyoları: Önerilen Sayfaları Gizlemek

Android Google Chrome tüyoları arasında sizlere vereceğimiz ilk tavsiye önerilen sayfaları gizlemek olacak. Kullanıcılar önerilen sayfaları çoğu zaman görmek istemez ve sadece gireceği sitelere odaklanmak ister. Bu durum aynı zamanda başkaları tarafından yanlış anlaşılmamak için de istenebilir. Önerilen sayfaları gizlemek için adres çubuğuna “chrome://flags/#enable-ntp-remote-suggestions” komutunu yapıştırmanız yeterli olacaktır. Açılır liste seçeneğini pasif yaptıktan sonra tarayıcıyı kapatıp açın. Artık önerilen sayfaları görmeyeceksiniz.

11 1 - Android Chrome Tüyoları ile Kullanım Kolaylığını Yakalayın

Facebook ve Twitter’ı Silip Depolamadan Yer Kazanın

Facebook ve Twitter uygulamaları telefonunuzda dahili hafıza veya SD kart alanında çok fazla yer kaplamaktadır. Kullanıcı işlemlerinden sonra da ön bellik gibi durumlarla kaplanan alan gittikçe artmaktadır. Facebook ve Twitter artık popüler sosyal medya mecraları olmadığından dolayı da sadece Chrome üzerinden bildirim almanız yerinde olacaktır. Böylece Twitter’da paylaşımlar oldukça bildirim alacak fakat uygulamayı indirmenize gerek kalmayacak. Bu ayarı aktif etmek için tarayıcının bildirim ayarlarına giderek bildirim almayı aktif edebilirsiniz.

Hızlıca Sekmeler Arasında Geçiş

Birden fazla sekmede işi olanlar basit bir şekilde sekmeleri değiştirebilirler. Normalde sekme değiştirmek için sekme alanına basmanız gerekiyor ve seçmeyi sekmeniz gerekiyor. Bunun yerine adres çubuğundan sağdan sola olacak şekilde parmak kaydırma hareketi yaparak basitçe sekmeleri değiştirebilir ve önceki/sonraki sekmeye hızlıca geçebilirsiniz. Tüm açık sekmeleri de hızlıca görmek için adres çubuğunu aşağı doğru kaydırmanız yeterli olacaktır.

Android Chrome Tüyoları: Karanlık Mod Kullanımı

111 1 - Android Chrome Tüyoları ile Kullanım Kolaylığını Yakalayın

Eğer telefonun Chrome tarayıcısı ile uzun saatler vakit geçirecekseniz karanlık mod özelliğini aktif edebilirsiniz. Böylece ekrandan gelen fazla ışıklardan sakınabilir, uzun süreli kullanımlarda gözünüzü koruyabilirsiniz. Fazla ışığa maruz kalan gözler bir süre sonra ağrıyabilir. Karanlık mod özelliği bu tür durumların önüne geçmede bir numaralı çözümdür.

 

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın